ASP.NET hostings: priekšrocības un izvēles kritēriji


Windows­-hostingu (hostings ASP.NET vai ASP-­hostings) nepieciešams izvēlēties, ja jūsu interneta resursam nepieciešams tādu tehnoloģiju atbalsts, kā ASP.NET, ASP vai datu bāzes MS SQL**, kā arī ja vietne izveidota uz CMS DotNetNuke vai izmanto specifiskos moduļus un programmatūras, kuras strādā vienīgi Windows vidē. Tas attiecas uz SharePoint aplikācijām un komponentiem, MS Access datu bāzēm, WRM (Windows Resource Manager’а) resursiem un citiem Microsoft programmproduktiem. Bez augstākminētā ir daudz pieprasīto WEB-skriptu, kas strādā tikai ar Windows: BlogEngine.NET, mojoPortal, AtomSite.

ASP­ hostings: izvēles kritēriji

Windows­hostings var būt Shared­hostings, VPS, WebMatrix­hostings, hostings uz pakalpojumu sniedzēja datu-centra fiziskā servera. Var izmantot mākoņu tehnoloģijas, kā serveris var būt arī mājas dators vai ofisa tīkla serveris. Ja pakalpojuma sniedzēja paketē netiek pieminēti ASP.MVC, ASP.NET vai ASP, visdrīzāk runa iet par Linux­hostingu, kas neatbalsta Microsoft tīmekļa tehnoloģijas.

Izvēloties vietu gatavajam vai izstrādes procesā esošajam projektam uz platformas ASP NET, nepieciešams ņemt vērā fiziskā vai izdalītā servera programmas iespējas un aparāta rādītājus. Novērtējiet hostera piedāvāto datu pārraides ātrumus, procesora resursus, vietas apjomu diskā un citus fiziskā servera vai virtuālā servera resursus. Parasti strādā vienkāršs noteikums: jo vairāk aparāta resursu – jo dārgāka ir pakete.

Izvērtējot programmas iespējas, kurus dod hostings ASP NET, ņemiet vērā Windows un SQL Server programmatūras versiju, ASP.NET (MVC) tīmekļa platformas nepieciešamo versiju atbalstu. Ja, piemēram, interneta projekts strādā ar BD MSSQL Server 2014 un ASP.NET MVC5, loģiski būtu meklēt windows­hostingu ar SQL Server 2014 un MVC5, nevis agrākās versijas. Pretējā gadījumā jūsu projekta komponentu daļa var būt bez atbalsta hostinga pakalpojuma sniedzēja līmenī.

ASP.NET Priekšrocības salīdzinājumā ar ASP

  • Microsoft ASP tehnoloģija ir novecojusi vēl pagājušā gadsimta beigās.1997.gadā Marks Andersons un Skots Gatrijs izstrādāja praktiski jaunu platformu ASP.NET, kura sākumā tika rakstīta priekš Java ar darba nosaukumu XSP.
  • Salīdzinājumā ar novecojošo ASP, jaunai platformai piemīt virkne priekšrocību:
  • visātrākais ātrums kompilējamā koda izpildei;
  • ar controls un lietotāju vadības elementu palīdzību, daudz vienkāršāk ir izdalāmi bieži izmantojamie šabloni (piemēram, vietnes izvēlne);
  • iespēja paplašināt klašu bibliotēkas un vadības elementus, kas paātrina un vienkāršo projekta aplikāciju izstrādi, kas izmanto hostingu ASP.NET;
  • iespēja uzrakstīt kodu uz Delphi.NET, VB.NET, J#, C# и uc.;
  • lielākā kļūdu daļa tiek konstatēta izstrādāšanas stadijā;
  • iespēja kešēt datus, gan lapu daļas, gan arī visas lapas;
  • paplašināts notikumu modelis;
  • konfigurējami tīmekļu vietņu noformējuma šabloni ar lapas pārziņa palīdzību;
  • iebūvēts AJAX atbalsts;
  • servera pieprasījumu apstrādes un vadības elementu paplašinātais modelis;
  • code behind”: iespēja sadalīt biznesa loģiku un vizuālo daļu pa dažādiem failiem;
  • CRUD ­ operāciju atbalsts, strādājot ar tabulām, izmantojot GridView.
  • Bez augstāk uzskaitīta, ASP.NET strādā ātrāk par virkni alternatīvo tehnoloģiju, kas bāzējas uz skriptiem.

Kādu hostingu izvēlēties: uz Linux bāzes vai ASP NET hostingu?

Windows Server, Microsoft servera operētājsistēma maksā naudu, bet Linux ir bezmaksas. Maksas produkts paredz virkni bonusu, tādu kā pilnvērtīgs operētājsistēmas atbalsts no izstrādātāja puses, automātiskās atjaunināšanas iespēja, operatīva kļūdu novēršana. Tajā pašā laikā Unix/Linux sistēmas ir arī pietiekoši kvalitatīvas.

Ja Jūsu projektā nav dinamiskā satura (daudzlapu forumi, preču grozi un formas tūlītējai apmaiņai ar ziņojumiem), tīmekļa vietne var pilnvērtīgi funkcionēt uz windows­konta un Linux platformas. Gadījumā, ja ir dinamisks saturs, īpaši kas izmanto ASP.NET web-tehnoloģijas, noteikti, nepieciešams izvēlēties windows­hostingu. Citi dinamiskā satura izstrādes līdzekļi (Python, Perl, PHP uc.) parasti strādā ar abām operētājsistēmām, ar Windows Server un risinājumiem uz Unix/Linux bāzes. Secinājums: platformas izvēli nepieciešams veikt izejot no projekta uzdevumiem. Ja projekts izmanto ASP tehnoloģijas iespējas, viennozīmīgi būs nepieciešams Windows­ hostings.